Image
Image

کپسول قهوه

اختراع کپسول قهوه، در افزایش محبوبیت یکی از متمایزترین نوشیدنی‌های جهان، اسپرسو، تحول شگرفی ایجاد کرده است. قهوه به روش‌های متفاوتی درست می‌شود، اما در این میان، اسپرسو به سرعت در حال تبدیل شدن به فنجان قهوه سفارشی مورد انتخاب مشتریان است. قهوه اسپرسو، در فشار بالا و با فرستادن آب داغ درون دانه‌های خردشده قهوه، در کمتر از 25 ثانیه درست می‌شود. نتیجه آن قهوه‌ای پرکافئین با خامه قهوه‌ای شکلاتی‌رنگ بر روی آن خواهد بود. استفاده از کپسول‌های قهوه با وزن مشخص، نه تنها منجر به آسان‌تر شدن دم کردن اسپرسو با غلظت معین شده است، بلکه شرایط بهداشتی ایده‌آل را برای درست کردن آن فراهم نموده است. مدل‌های مختلفی از کپسول‌های قهوه در بازار موجود است.
لاوازا، یکی از اصلی‌ترین و قدیمی‌ترین شرکت‌ها در زمینه کپسول‌های قهوه، دارای سه نوع دستگاه عمده می‌باشد: بلو، اِ مودو میو، و اسپرسو پوینت. این سیستم‌ها قابل سازگاری با یکدیگر نیستند،

(1983)Espersso Point 

کپسول اسپرسو پوینت
وزن قهوه محتوی:6.2 گرم
کپسول‌های اسپرسو پوینت از نوعی پلاستیک سفیدرنگ ساخته می‌شوند. اندازه کپسول اسپرسو پوینت کوچکتر از کپسول اسپرسو پوینت ماکسی است.
Image

(1992)Espersso Point Maxi
 

کپسول اسپرسو پوینت ماکسی
وزن قهوه محتوی:9-8 گرم، وزن کلی کپسول 14گرم
Image
(2007)A Modo Mio 
کپسول اِمودومیو
وزن قهوه محتوی:8-7 گرم

سیستم اِ مودو میو با سیستم‌های بلو و پوینت بسیار متفاوت است. پادهای آن به مراتب کم عمق‌تر هستند، و نام تجاری روی ماشین‌ها هم متفاوت است. جنس کپسول و درپوش هم در کپسول‌های اصلی و هم در کپسول‌های سازگار از پلاستیک نرم است.

Image
(2013) Blue 
کپسول  بلو
وزن قهوه محتوی:9-8 گرم، وزن کلی کپسول 12گرم
اين نوع کپسول با گاز نیتروژن بسته بندی شده تا عطر و تازگی قهوه حفظ شود.
Image
This image for Image Layouts addon
 نام تجاری  نسپرسو تحت مالکیت شرکت نِستل است. نسپرسو، اگرچه اولین کپسول در بازار نیست، اما یکی از موفق‌ترین نام‌های تجاری تا به امروز بوده است. در زمان‌های اخیر، نسکافه دولچه گوستو، مقداری از سهم بازار را از شرکت خواهر خود ربوده است.

(1976)Nespersso

کپسول نسپرسو
وزن قهوه محتوی:7-5 گرم
بعضی از آن‌ها از آلومینیوم ساخته شده‌اند، اما در حال حاضر اکثر آن‌ها، به ویژه کپسول‌های سازگار از پلاستیک درجه غذایی با درپوش‌های آلومینیومی ساخته می‌شوند، که برای استفاده در دستگاه شما 100 درصد ایمن هستند.
Image
This image for Image Layouts addon
هر دو نام تجاری نسکافه و نسپرسو تحت مالکیت شرکت نِستل هستند، با این حال، این دو سیستم را نباید با هم اشتباه گرفت.

(2008)Dolce Gusto 

کپسول دولچه گوستو
وزن قهوه محتوی:8 گرم
هم کپسول‌های اصلی و هم کپسول‌های سازگار، همگی از پلاستیک ساخته شده و یک فوارهنازل در زیر خود دارند، و همچنین دارای درپوش‌های پلاستیکی هستند.
Image
This image for Image Layouts addon
کافیتالی، در اصل ماشین‌آلات ایتالیایی، در سرتاسر اروپا و به ویژه آلمان، بسیار محبوب هستند و در آمریکای شمالی هم موفقیت‌هایی داشته‌اند. سیستم کافیتالی درآفریقای جنوبی نیز طرفدارانی دارد، اما در مکان‌های محدودی، کپسول‌هایی که قابل انطباق با این ماشین‌ها هستند فروخته می‌شوند.
(2004 ,Caffitaly (Caffita 
کپسول کافیتالی
کپسول‌های اصلی از جنس پلاستیک نرم هستند، اما کپسول‌های سازگار معمولا پلاستیک سخت‌تری هستند.
Image
This image for Image Layouts addon

(2001)Easy Serving Espersso Pod

پاد قهوه اسپرسو

سیستم ایزی سروینگ اسپرسو یکی از قدیمی‌ترین و باکیفیت‌ترین اسپرسوهایی می‌باشد که می‌توان به دست آورد، علاوه بر آن که استفاده از آن راحت است. ایزی سروینگ اسپرسو یک سیستم منبع باز ساخته‌شده توسط شرکت ایلی می‌باشد. تقریبا همه سازندگان ماشین قهوه، یک ماشین قهوه با قابلیت استفاده از پادهای ایزی سروینگ اسپرسو (ESE pods)، تولید کرده‌اند.

Image